طراحی و چاپ آنلاین بلوط

  • info@chapbalut.com

آموزش چاپ پازل در خانه

همه ما در هنگام مناسبت های خاص مثل تولد ، سالگرد ازدواج و .. . به دنبال پیدا کردن یک کادو بسیار زیبا و ماندگار می گردیم که بتوانیم توسط آن هدیه شخص مورد نظرمان را خوشحال بکنیم به گونه ای که هر وقت آن هدیه رو مشاهده می کند به یاد ما بیافتد.

برخی از هدیه ها ممکن جنبه مادی بسیار بالایی نداشته باشد ولی ما می توانید ارزش بسیار زیادی به آن ببخشیم.

این سوال برای شما پیش میاد که چطور می توانیم این هدیه را در خانه و با وجود نبود امکانات اقدام به این کار بکنیم؟

ما سعی میکنیم در این مقاله بصورت گام به گام آموزش های لازم در این خصوص را برای شما بیان بکنیم که براحتی بتوانید یک چاپ پازل فوری و ارزان در خانه به چاپ برسانید.

ابزار مورد نیاز:
پازل کتد دار و یا قابلیت جذب جوهر – انتخاب عکس دلخواه – چاپ برروی کاغذ توسط دستگاه های رنگی( بهتر است کاغذ سابلمیشن و جوهر بکار رفته در آن جوهر مخصوص سابلیمیشن باشد) – اتو – چسب نسوز

روش اول:
در این مرحله کافی است شما یک عکس زیبا و مورد دلخواه خودتان را انتخاب بکنید. سعی کنید عکس از کیفیت و وضوح بسیار مطلوبی برخوردار باشد به گونه ای که جزئیات تصویر در آن پیدا باشد . نکته قابل توجه این است که هرچه کیفیت عکس شما بهتر باشد کیفیت چاپ شما هم به مراتب افزایش پیدا میکند.

روش دوم:
در این مرحله سعی بکنید عکس دلخواه خودتان را برروی کاغذ چاپ بکنید. شما باید از چاپگر های رنگی در این کار استفاده بکنید دقت داشته باشید برای مطلوبیت هر چه بیشتر عکس برروی پازل از کاغذ سابلیمیشن و جوهر سابلیمیشن استفاده بکنید.

شما اگر ابزار این کار را ندارید می توانید توسط شرکت هایی که در این حوزه مشغول فعالیت هستن این کاغذ و این نوع چاپ را تهییه بفرمایید.

دقت داشته باشید شما باید متناسب با سایز پازلی که تهییه کرده اید عکس خودتان را متناسب با آن پازل به چاپ برسانید.

روش سوم:
در این مرحله کافی است کاغذی را که طرح خودتان را برروی آن به چاپ رسانده اید را برروی پازل قرار بدهید. دقت داشته باشید باید نهایت دقت را در ست کردن کاغذ برروی پازل را داشته باشید. هرگونه ایراد و نواقص در تنظیم کردن این عکس برروی پازل بکار ببرید ممکن است کار خودتان را خراب بکنید و بخشی از پازل خودتان را کج و یا بخشی از آن سفیدیش باقی بمونه و کارتون خراب بشود. برای جلوگیری از این موارد کافی است وقتی شما عکس را روی پازل ست می کنید با چسب نسوز سعی بکنید به دقت عکس را محکم برروی پازل قرار بدهید تا وقتی حرارت می بیند این عکس شما جابجا نشود زیرا کوچکترین جابجایی عکس برروی پازل سبب تار شما عکس شما می شود و کار شما را خراب میکند. در نتیجه سعی بکنید نهایت دقت را در این کار داشته باشید.

روش چهارم
در این مرحله شما سعی کنید اتو خودتان را در بالاترین دما تنظیم بکنید و اگر شما اتوی بخار دارید سعی بکنید از آب و یا هرگونه مایعاتی در گرم کردن کار خود جلوگیری بکنید زیرا سبب می شود رنگ های چاپ شده روی کاغذ پخش بشود.

سعی بکنید هر نقطه را به مدت ۴۰ ثانیه در بالاترین دمای اتو آن را گرم نگهدارید و هر وقت یک ناحیه ۴۰ ثانیه اش کامل شد اتو را در قسمت دیگر اتو قرار بدهید تا این دما به همه قسمت های پازل سرایت بکند.

دقت داشته باشید در این مرحله که اتو را برروی قسمت های مختلف پازل جابجا میکنید کاغذ روی پازل جابجا نشود.

بعد از این مرحله وقتی به این نتیجه رسیدید که حرارت به همه قسمت های پازل رسیده کاغذ را از روی پازل جدا بکنید.

حالا شما یک پازل بسیار زیبا و خانگی خواهید داشت که با یک بسته بندی و کادوی مناسب به راحتی می توانید پازل خودتان را هدیه بدهید.

امیدواریم با توضیحات داده شده در این مقاله توانسته باشید یک پازل زیبا برای خود و یا عزیزانتان درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

پشتیبانی آنلاین چاپ بلوط